İstanbul Adalar Turu

Program

Değerli Misafirlerimiz,

Saat 01.30’da Hasan Polatkan Migros önünde buluşuyor ve 02.00’da İstanbul yönüne hareket ediyoruz.


İstanbul Boğazının eşsiz manzarasında (Arnavutköy-Beşiktaş vb.) alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Kabataş Vapur İskelesi’ne ulaşıyoruz. Eşyalarımızı yanımıza alarak; aracımızdan ayrılıyor ve Burgazada yönüne kalkacak vapura biniyoruz. Burgazada’da; Sait Faik Abasıyanık’ın müze haline getirilin evini, Aya Yani Kilisesi’ni geziyor, sokaklarında deniz manzarası eşliğinde yürüyüşümüzü yapıp, kısa bir vapur yolculuğunun ardından Heybeliada’ya geçiş yapıyoruz. Heybeliada’da; Deniz Lisesi, Aya Nikola Kilisesi, Ruhban Okulu’nu gördükten sonra, çarşıda kısa bir yürüyüş sonrası Büyükada Vapuruna geçiyoruz. Büyükada Gezimizde; V. Mehmet Reşad döneminde yapılmış iskeleyi görüyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz; bisiklet kiralayıp adayı turlayabilir, elektrikli araçlar ile bu muhteşem adayı dolaşabilirler. Burada; Rum Yetimhanesi, Reşat Nuri Gültekin’in evini, ihtişamlı konakları, villaları, koyları gezebilirsiniz. Ada sahilinde; çay, kahve ya da nargile içebilirsiniz.

Serbest zamanımızın ardından, Büyükada iskelesinde toplanıyor ve Ortaköy’e hareket eden vapura geçiyoruz.

Ortaköy’de; dileyen misafirlerimiz meşhur Ortaköy Kumpir ve Waffle tadına bakabilir, sahildeki muhteşem Ortaköy Camii ve Boğaziçi Köprüsü’nü fotoğraflayabilirler. 

Kumpir, Waffle, hediyelik eşya ve sahildeki kafeleri ile meşhur Ortaköy’ü gezdikten sonra otobüsümüz ile buluşuyor ve Eskişehir’e hareket ediyoruz.

Yolda vereceğimiz molalarımız ardından akşamın ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e ulaşıyor ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler


-          Gidiş /Dönüş Lüx Araçlar ile Ulaşım

-          Araç İçi Su İkramı

-          Sabah Kahvaltısı (Cihangir'de Deniz Manzaralı)

-          Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

-          Yöre Turizm Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

-           Öğle Yemeği

-           Akşam Yemeği

-           Kişisel Harcamalar

-           Vapur Ücretleri

-           Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri